Cambridge Audio EVO150 bemutató Whathifi
Jól felszerelt felső kategóriás streaming rendszer
Ítélet:
A Cambridge zászlóshajó streaming rendszere olyan, mint egy nyaralás teljes ellátással. Drága, de megéri.
Mellette:
- Csodálatosan nyílt és artikulált
- Rengeteg funkció
- Kényelmes használni
Ellene:
- Erős mezőnyben kell versenyeznie
Ludwig Mies építész aranyszabályát, miszerint a „kevesebb több”, nehéz napjaink streaming rendszereiben alkalmazni. Amellett, hogy sokféle forrást kell kezelni, nélkülözhetetlen a rengeteg új technológia használata. A Cambridge Audio tervező csapatának viszont egész jól sikerült ezt megvalósítani ezt az elvet a zászlóshajó streaming készülékükben.
A funkciók:
Ha bárki kicsomagolja az EVO 150 készüléket, biztosan rajta felejti a szemét az előlapon, és csak később fog neki feltűnni az, hogy a hátlap zsúfolásig van pakolva aljzatokkal. Nem is hangzik ez rosszul egy alapvetően hálózat lejátszásra tervezett készülék esetében. Általában a streamer egységek nem adnak túl sok lehetőséget más fizikai források csatlakoztatására, de a Cambridge ebben mindent elsöprő kínálatot mutat.
Az EVO 150 azt teszi, amit a nagyobb testvérek szoktak csinálni: arra törekedik, hogy mindig mindenben jobb legyen. Míg a kínálatban szereplő EVO75 belépő kategória vonalszintű RCA, USB, koaxiális, optikai és HDMI ARC bemeneteket kínál, a 150-es ezt kibővíti MM Phono, aszinkron USB számítógép, XLR szimmetrikus bemenetekkel, és egy második optikai digitális bemenettel. Itt már két készlet hangszóró kimenetet találok, ami két pár hangfal csatlakoztatását teszi lehetővé A-B átkapcsolással.
A beépített lemezjátszó előerősítő fokozat közkedveltté teheti az LP rajongók számára. A nagyobb kimeneti teljesítmény (150W csatornánként) és az ESS Sabre DAC chip pedig jó minőségű digitális hangzást ígér sokféle hangfal választás lehetőséggel. A második hangfal kimenet akár egy másik szoba hangosítására, és a számítógép közvetlen csatlakozás csak hab a tortán.
A rengeteg csatlakozási lehetőség mellett a Cambridge jól képzett szóló előadó, mert önmagában is sokféle szórakozási lehetőséget biztosít. A cég saját fejlesztésű StreamMagic platformja a Tidal, és a Qobuz, mellett minden hálózathoz csatlakoztatott DLNA szervert támogat.
A Google Chromecast használatával a Deezer, a YouTube Music és a TuneIn Radio, az AirPlay 2 használatával pedig az Apple készülékek casting módja alkalmazható. A Spotify Connect és a Tidal Connect (MQA támogatással) kliensek gyárilag vannak telepítve, emellett a beépített aptX HD Bluetooth áll rendelkezésére az offline vezeték nélküli lejátszásra. Azok számára, akik a Roon platformra esküsznek, nem kell a platformról lemondaniuk, az EVO támogatja. Új frissítésként a hangszín szabályzás is rendelkezésére áll, mint egyéni beállítás mód.
A felépítés:
A prémium streaming rendszerek napjainkban felemelkedő félben vannak, és az EVO méltán pályázik a „legjobban öltözött” kategória vezető pozíciójára. A természetes elegáns és egyszerű megjelenése nagyszerű életstílus kategória választássá teheti bármely belső építész számára.
Az ízléses fekete eloxált alumínium házat 6,8 hüvelykes színes front panel kijelző, és elegáns multi funkciós kezelő tárcsa egészíti ki. A kijelző remekül használható az album borítók megjelenítésére, a tárcsa pedig a manuális vezérlésre. Az oldal panelek cserélhetők. Diófa, vagy fekete hullámos Richlite választható. A csere egyszerű, mágnesesen csatlakoznak a panelek. Mindkettő tartozék, ez lehetőséget ad a későbbi látvány áttervezéshez.
Ugyanúgy, mint az EVO 75 esetében tettük, itt sem szeretjük a csíkban elrendezett, a kijelző mellé felsorakoztatott lejátszás vezérlő gombokat. A forgató tárcsához rendelt vezérlő funkciók jobban bejönnének – legalábbis nekünk-, de ezzel a fizikai felépítéssel kapcsolatos panaszoknak véget is vetünk. Mindent egybe vetve az EVO 150 egy szép készülék.
Egy dolog az EVO 150-et látni, de milyen lehet hallgatni? Azok, akik észrevették az öt csillagot a bemutató kezdő képén, már sejthetik a választ, de mint ahogy az lenni szokott, a versengés során több dolgot is figyelembe kell venni.
A hang:
Mivel nem régen teszteltük az EVO 75 kistestvér képességeit, vannak bizonyos elvárásaink, és a 150-es nem is okoz csalódást. A zászlóshajó artikuláltabb, áttekinthetőbb, részletezőbb, ütős, és mégis kifinomult.
A Massive Attack Teardrop száma igazi reklámfelület a Cambridge számára. Széles, analógos reprodukció, amely kellemesen áttekinthető képet rajzolt a referenciaként használt ATC SCM50 hangfalainkkal. A felvétel dinamikai felépítése, a megjelenítés módja is tetszetős, főleg azért, mert tetten érhető benne a ritmus. Elizabeth Fraser énekhangja koronázza meg a produkciót. Minden rendben van, semmi nem gátolja, hogy bele lehessen merülni a szerzemény élvezetébe.
Az EVO 150 színpad ábrázolása szélesebb, mint a hangfalak által határolt terület, és a dinamikus csúcsok kiválóan érzékelhetők. Kellemes, tömör megszólalás mód még az alsó regiszterben is. Annak ellenére, hogy az EVO 150 hangzás világa hasonlít a kistestvérre, tisztán érzékelhető, hogy a hangja kidolgozottabb, ami elfogadhatóvá teszi az árkülönbséget.
Eddig a hallottakat csak önmagukban értékeltük, most lássuk, miként teljesített a Naim Uniti Atom díjnyertes készülékkel összehasonlítva. Ahogy átkötöttük a hangfalakat a Naimra, azonnal csökkent a szélesség, mélység, és a fényesség. A Naim kissé durvább, szűkebb ábrázolás módja miatt viszont a hang közvetlenebb lett.
Ez azonban csak a történet egyik fele, mert a Naim kicsit muzikálisabb. Mac Miller 2009-es felvételén a dobok és a cintányérok bemutatás módja jobban együtt áll, és hosszabb hallgatás után úgy tűnik, a ritmika lendületesebb. Míg az EVO 150 széles ablakot tár, a Naim világosabb középtartománya néhány részlettel többet képes mutatni. A Cambridge viszont kifinomultabb módon tálalja a vonósok, és a zongora hangját.
A bemutató során csak a hálózati streaming hangzását mutattuk be, de nem tértünk ki a lenyűgözően széles funkció kínálatra, amit a Cambridge belezsúfolt a készülékbe. A vonal szintű analóg bemenetet alkalmazva, nem meglepő módon a digitális fájlok hangzásvilágát messze felülmúló részlet gazdagságot találhat az EVO 150-ben.
Ítélet:
Megfelelő hangfallal párosítva a Cambridge Audio EVO 150 igen sokoldalú all-in-one rendszer. A piac egyik legjobban felszerelt, és legszebb készüléke, igazán intuitív példa. Emellett olyan teljesítményt kínál, amely bár nem minden szempontból kategória győztes, mégis igen meggyőző lehet bárki számára, aki nem komponensekből akar rendszert építeni.
Való igaz, hogy az EVO 150 nem tipikus példája van der Rohe minimalista „csont és bőr” irányvonalának, de napjaink kényelem orientált világában sok rajongót fog szerezni.
Pontozás:
- Hang: 5
- Funkciók: 5
- Kivitel: 5
Műszaki adatok:
Forrás:[https://www.whathifi.com]