Standard Master 1 Reel
The Chicago Symphony Orchestra – Fritz Reiner
Általános bemutatás
Az RCA „aranykora” inkább „aranyperchez” hasonlított – egy rövid időszakban, nagyjából 1958-tól 1963-ig, a sztereó korszak kezdetén – a tisztán vákuumcsöves erősítés segítségével olyan felvételek születtek, amelyek páratlan hanghűséget és melegséget, élethű jelenlét érzetet és a közép tartomány kiemelkedő minőségű hangzását mutatták.
Ajánlás
A Living Stereo sorozat újabb kiadványa, amelyen Fritz Reiner és a Chicago Symphony Orchestra páratlan párosítása hallható. Az Isle Of The Dead egy igazán lenyűgöző, grandiózus zenekari mű, amelynek dinamikai csúcspontjai a legtöbb hallgatót elkápráztatják. A felvételen szerepel a Rhapsodie Espagnole megindító változata is.
A borító
Az eredeti borítót pontosan lemásoló, tip-on borítóval ellátott facsmile-kiadásban jelentek meg, amelyeken szerepel a „Living Stereo” logó, az LSC-számok és a „Shaded Dog” címke is.
Mostantól példátlan hangminőségű felvételek állnak rendelkezésre. Az analóg felvételek képezték az alapját Christoph Stickel finom „felújításának”. A cél egyáltalán nem az volt, hogy mesterségesen beavatkozzanak a felvételekbe, és átkeverjék. A felvételeket csupán „megtisztították a zajtól”.
Felújította: Christoph Stickel
Track lista
01 Rapsodie Espagnole – Prélude À La Nuit
02 Rapsodie Espagnole – Malagueña
03 Rapsodie Espagnole – Habanera
04 Rapsodie Espagnole – Feria
05 Rapsodie Espagnole – Pavan For A Dead Princess
06 Isle Of The Dead, Op. 29
Választható lehetőségek:
A Revox mesterszalagok többféle verzióban rendelhetők. A Standard Master és a Studio Master mellett néhány kiadvány esetében lehetőség van a gyűjtők számára készített Special Edition választására. A verziók között a szalag, az orsó, és a csomag tartalma különbözik, természetesen az árral együtt. Mivel folyamatosan jelennek meg új kiadványok, az oldalunk nem tud minden esetben tökéletesen naprakész lenni.
Javasoljuk, hogy kattintson ide a kiadó legfrissebb mesterszalag kínálatának megjelenítéséhez. A kiadó honlapján alap beállításban a nettó ár látható, de a magyar lokáció kiválasztása után az ár megegyezik majd a nálunk megjelenített bruttó összeggel.
A Revox analóg rajongói vinyl és audio műsoros kazetta kínálatból is válogathatnak. A honlapunkon más kiadó audiofil vinyl kínálata is elérhető. Kattintson ide a megjelenítéshez.
Tipp:
A kiadvány rendelhető Studio Master verzióban, ennek rövid leírása:
1/4” – 2 Track RTM SM900 – 15IPS – 38cm/sec – CCIR – 510 nWb/m – 2 Precision Metal Reels – Special Archive Boxes – Horch House Deluxe Packaging

Ennek kiadvány száma: 103011
Kérjen árajánlatot, ha érdekli, a megjelenített ár nem ez a verzió!
Kattintson ide a mesterszalag kínálatunk megjelenítéséhez


